פעילות חברתית למבוגרים בהרי הכרמל

פעילות חברתית למבוגרים

פרויקט “חיברות מבוגרים” מזמין אתכם ליהנות מחוויה מעשירה, מרתקת ובלתי נשכחת בכפר דרוזי בכרמל. לאורכו של היום ייחשפו חברי הקבוצה אל אורחות החיים, המסורות ואפילו הסודות הכמוסים של העדה הדרוזית, ויקבלו טעימה נהדרת מתרבות האירוח, המאכלים והסיפורים המיוחדים של הכפר. לאור ניסיוננו העשיר עם קבוצות מרחבי ישראל ומהעולם, אנו יודעים כי מדובר בפעילות נהדרת גם לגילאים מבוגרים אותה ניתן להתאים באופן מיוחד למאפייני הקבוצה, תחומי עניינה וצרכיה המיוחדים.

לגלות את העולם שמעבר לפינה כמעט כל אדם מבוגר בישראל כבר הזדמן בשלב זה או אחר אל הכפר הפסטוראלי, בין אם בדרכו להרי הכרמל או לשווקים הצבעוניים של סוף השבוע. ואולם, מה אתם באמת יודעים על העדה הדרוזית? האם כבר יצא לכם לסייר בסמטאות הנסתרות? ליהנות מסעודה אותנטית באמת? לשמוע על גלגולי הנשמות שמהווים חלק בלתי נפרד מהאמונה? נכון, ממש על הדרך לחיפה מסתתר עולם מרתק וססגוני אותו תוכלו לגלות בעזרת פרויקט אל כרמל. את התוכנית ניתן להתאים כאמור לצרכיה המדויקים של הקבוצה, ולשלב בין היתר סיורים בסמטאות עם תצפית יפהפייה אל הים, הסברים על ההיסטוריה של הכפר והעדה מטעם מדריך מנוסה, וכמובן גם לזכות באירוח מסורתי בבית משפחה דרוזית. האירוח מהווה חוויה ייחודית בפני עצמה עם מטעמי העדה שמוגשים לכם בחיוך וברוחב לב, לצד הסברים מעניינים על תפיסת העולם, הקשר ההדוק למדינת ישראל, השירות בצה”ל, חייהם ואמונתם של אנשי הדת. כל זאת, באווירה פסטוראלית ושלווה שלוקחת את המשתתפים למחוזות בלתי מוכרים, ממש ליד הבית!

ועוד הרבה הפתעות

מלבד הסיור והאירוח, פעילות חברתית למבוגרים בפרויקט אל כרמל כוללת עוד מגוון רחב של הפתעות, לבחירה על פי טעמכם. לדוגמא, ניתן לשלב בביקור מופע שירה ונגינה, סדנת דרבוקות, קריאה בקפה, ביקור במרכז המורשת, טיול בנחלי האזור עם מדריך מקומי, להעניק שי אותנטי למשתתפים ועוד היד נטויה! לפרטים נוספים והזמנות פנו אל עמותת “חיברות מבוגרים” נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת, ולבנות ביחד את התוכנית המתאימה ביותר לאופי וגילאי החברים בקבוצה.

לעמוד הבית של זהו זה, פתח תקווה

 

מאמר נוסף באתר כרטיס ביקור

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *