אירועים בסגנון דרוזי

אוכלוסייה הדרוזית בארץ הצליחה במובנים רבים לשמר תרבויות, ניחוחות, טעמים וטקסים עתיקים בני מאות ואלפי שנים. עבור אלה מאיתנו שמתחברים לאותנטיות, לטבעי ולמקומי, אירועים בסגנון דרוזי מציעים צבע אחר, טעם אחר ואווירה אחרת לחלוטין ביחס לאירועים הממוצעים בארץ. מה מציעים אירועים בסגנון דרוזי ומה ייחודם? על כך ועוד, במאמר שלפניכם.
קצת על הדרוזים בארץ
אוכלוסיית הדרוזים בארץ מונה כמאה ושלושים אלף איש (כ – 5% מהדרוזים בעולם), והם חיים בעיקר באזור הצפוני של ישראל. דרוזים מגלים קשר עמוק לאדמה שעליה הם חיים, ויחסי בני העדה הדרוזית עם היהודים בישראל היו תמיד חמים וקרובים. הדרוזים משרתים בצה”ל ובדרך כלל נודעים במסירות שהם מגלים כחיילים ובכלל.

האווירה באירועים בסגנון דרוזי – אירועים בסגנון דרוזי – אירועים עם אוכל דרוזי ופינות ישיבה

האירועים המתוכננים בסגנון דרוזי נושאים אווירה שונה לחלוטין מזו שאנחנו רגילים אליה אפילו בטיול יומיומי במחוזות הקרובים אלינו. באווירה הדרוזית תמצאו משהו פשוט מאוד, קרוב לקרקע ולמשאבים הטבעיים, נטול גחמות או צביעות, מקומי מאוד, משפחתי ואינטימי. גם האירוח הדרוזי הוא כזה, אם כי כמובן ניתן להתאים אותו לאופי האורחים ולרצון המארחים. ניתן לייצר פינות ישיבה, פופים וזולות קרובים לרצפה עם שולחנות בגובה מתאים, לאפשר ישיבה ואכילה בצוותא של קבוצות מהאורחים, ולעודד את הביחד, השיחה הקולחת והקרבה האופיינית באירועים כאלה.
והאוכל הדרוזי…
כמובן, שבאירועים בסגנון דרוזי נצפה למצוא את המאכלים האופייניים לעדה. הקייטרינג הדרוזי יציע מאכלים ייחודיים, אותנטיים, החל מפיתות מוכנות במקום עם גבינה חמצמצה נפלאה ותבלינים ביד רחבה, וכלה בתבשילים ש”בילו” על האש בכלי חרס עתיקים במשך ימים, בשרים בעשייה ייחודית ובטעמים עמוקים, וסלטים ייחודיים קצוצים דק. אחרי שהבטן מלאה במטעמים, נקנח כמובן עם קפה שחור ומנות אחרונות בסגנון אותנטי.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *